Mε την ολοκλήρωση της Aegean Regatta 2010,ανακοινώθηκε από την Ελληνική Ιστιοπλοική Ομοσπονδία τo Ranking List ως την 31/08/10/.
Πιο συγκεκριμένα τo σκάφος Έρυτος 2 Cosmote βρίσκεται στην 1η θέση του Ranking List Σαρωνικού στην κατηγορία ORCi, σε σύνολο 85 εγγεγραμμένων σκαφών, με 19.517 βαθμούς σε 18 αγώνες.
Ακολουθούν σε ασφαλή απόσταση το ΑLSOUMA ALLIANZ του Α.Γεωργιάδη με 18.035 βαθμούς σε 21 αγώνες και το MELITI IV του Γ.Ανδρεάδη με 16.741 βαθμούς σε 15 αγώνες.
Τα σκάφη του Ομίλου μας κέρδισαν πάλι τις πρώτες θέσεις.
Από το Σάββατο 01 Ιουλίου μέχρι και το Σάββατο 8 Ιουλίου, o NOTK πραγματοποίησε με μεγάλη επιτυχία για άλλη μία χρονιά τον καθιερωμένο αγώνα με την ονομασία ΚΥΚΛΑΔΕΣ 2017 με ένα σύνολο 52 σκαφών. Η διαδρομές φέτος ήταν ΚΕΑ-ΣΥΡΟΣ, ΣΥΡΟΣ- ΠΑΡΟΣ,ΠΑΡΟΣ-ΣΕΡΙΦΟΣ ,ΣΕΡΙΦΟΣ-ΚΥΘΝΟΣ
Στην κατηγορία1 ΚΑΙ στο overall ORCi την πρώτη θέση πήρε το σκάφος μας ERYTOS II COSMOTE (Κ. ΜΑΝΘΟΣ Σ ΤΣΑΒΑΛΟΣ) Την τέταρτη στην κατηγορια ORC CLUB το σκάφος μας EXIONAS (Γ ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ) και το σκάφος μας GIORGIO FURUNO ONDECK(Π. ΣΚΙΑΘΙΤΗΣ) πήρε την 11η θέση
Συγχαρητήρια σε όλους μας.
104ο ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΩΝ - ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ
ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ
ΜΑΘΗΜΑ | ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ |
ΗΜΕΡΑ | ΩΡΑ | |
1ο |
ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΙΣΟΖΥΓΙΣΜΟΥ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΣΚΑΦΩΝ. ΤΡΟΠΟΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΑΓΩΝΩΝ. | 30/09/2010 | ΠΕΜΠΤΗ |
19.30 - 22.00 |
2ο | ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΣΚΑΦΟΥΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΑΤΟΣ . | 07/10/2010 | ΠΕΜΠΤΗ |
19.30 - 22.00 |
3ο | ΤΡΙΜΑΡΙΣΜΑ ΙΣΤΙΩΝ. | 14/10/2010 | ΠΕΜΠΤΗ |
19.30 - 22.00 |
4ο | ΤΑΚΤΙΚΗ – ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ ΑΓΩΝΩΝ | 04/11/2010 | ΠΕΜΠΤΗ |
19.30 - 22.00 |
ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ GROUP A (ΣΑΒΒΑΤΟ)
ΜΑΘΗΜΑ |
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ |
ΗΜΕΡΑ | ΩΡΑ |
1ο | 02/10/2010 |
ΣΑΒΒΑΤΟ | 10.30-13.30 |
2ο | 03/10/2010 |
ΚΥΡΙΑΚΗ | 13.30-17.00 |
3ο & 4ο | 08-10/10/2010 | ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - ΣΑΒΒΑΤΟ -ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΡΟΥ | ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14.30 ΕΩΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 18.00 |
5ο & 6ο | 29-31/10/2010 | ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ – ΣΑΒΒΑΤΟ – ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΓΩΝΑΣ ΥΔΡΑΣ |
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14.00 ΕΩΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 18.00 |
7ο | 06/11/2010 | ΣΑΒΒΑΤΟ | 10.30-13.30 |
8ο | 07/11/2010 | ΚΥΡΙΑΚΗ – ΑΓΩΝΑΣ - ΦΛΕΒΕΣ | 09.00-18.00 |
9ο | 13/11/2010 | ΣΑΒΒΑΤΟ – ΑΓΩΝΑΣ - ΚΑΣΙΔΙ | 09.00-18.00 |
ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ GROUP B (ΚΥΡΙΑΚΗ)
1ο | 02/10/2010 |
ΣΑΒΒΑΤΟ | 13.30-17.00 |
2ο | 03/10/2010 |
ΚΥΡΙΑΚΗ | 10.30-13.30 |
3ο & 4ο | 08-10/10/2010 | ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - ΣΑΒΒΑΤΟ -ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΡΟΥ | ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14.30 ΕΩΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 18.00 |
5ο & 6ο | 29-31/10/2010 | ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ – ΣΑΒΒΑΤΟ – ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΓΩΝΑΣ ΥΔΡΑΣ |
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14.00 ΕΩΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 18.00 |
7ο | 06/11/2010 | ΣΑΒΒΑΤΟ | 13.30-17.00 |
8ο | 07/11/2010 | ΚΥΡΙΑΚΗ – ΑΓΩΝΑΣ - ΦΛΕΒΕΣ | 09.00-18.00 |
9ο | 13/11/2010 | ΣΑΒΒΑΤΟ – ΑΓΩΝΑΣ – (ΟΚΤΩ) | 09.00-18.00 |
Πιθανές αλλαγές στο πρόγραμμα των μαθημάτων θα ανακοινώνονται στον πίνακα ανακοινώσεων.
Το παραπάνω προγραμμα μπορείτε να το κατεβάσετε πατώντας εδώ
Σχολή Ιστιοπλοΐας Ναυτικού Ομίλου Παλαιού Φαλήρου
Μαρίνα Φλοίσβου Τηλ :2109849201 – 6944.313474
Ώρες γραμματείας :18.00-20.30 (καθημερινές).
ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ
Σχολή Ιστιοπλοίας Ανοικτής Θαλάσσης
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ GROUPS 106ης ΣΕΙΡΑΣ
ΜΑΘΗΜΑ |
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ |
ΗΜΕΡΑ |
ΩΡΑ |
|
1ον |
ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΙΣΟΖΥΓΙΣΜΟΥ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΣΚΑΦΩΝ. ΤΡΟΠΟΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΑΓΩΝΩΝ. |
17/02/2011 |
ΠΕΜΠΤΗ |
19.30 - 22.00 |
2ον |
ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΣΚΑΦΟΥΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΑΤΟΣ . |
03/03/2011 |
ΠΕΜΠΤΗ |
19.30 - 22.00 |
3ον |
ΤΡΙΜΑΡΙΣΜΑ ΙΣΤΙΩΝ. |
24/03/2011 |
ΠΕΜΠΤΗ |
19.30 - 22.00 |
4ον |
ΤΑΚΤΙΚΗ – ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ ΑΓΩΝΩΝ |
07/04/2011 |
ΠΕΜΠΤΗ |
19.30 - 22.00 |
ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ GROUP A
ΜΑΘΗΜΑ |
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ |
ΗΜΕΡΑ |
ΩΡΑ |
1 ον |
19/02/2011 |
ΣΑΒΒΑΤΟ |
10.30-15.00 |
2 ον |
26/02/2011 |
ΣΑΒΒΑΤΟ |
10.30-15.00 |
3 ον |
05/03/2011 |
ΣΑΒΒΑΤΟ |
10.30-15.00 |
4 ον |
12/03/2011 |
ΣΑΒΒΑΤΟ |
10.00-14.00 |
5 ον |
13/03/2011 |
ΚΥΡΙΑΚΗ (ΑΓΩΝΑΣ) |
09.30-16.00 |
6 ον & 7 ον |
25-26-27/03/2011 |
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ –ΣΑΒΒΑΤΟ – ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΓΩΝΑΣ ΥΔΡΑΣ |
09.30-18.00 |
8 ον |
10/04/2011 |
ΚΥΡΙΑΚΗ |
10.00-14.00 |
9 ον & 10 ον |
15-16-17/04/2011 |
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ –ΣΑΒΒΑΤΟ – ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΡΟΥ |
09.30-18.00 |
ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ GROUP B
ΜΑΘΗΜΑ |
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ |
ΗΜΕΡΑ |
ΩΡΑ |
1 ον |
20/02/2011 |
ΚΥΡΙΑΚΗ |
10.30-15.00 |
2 ον |
27/02/2011 |
ΚΥΡΙΑΚΗ |
10.30-15.00 |
3 ον |
06/03/2011 |
ΚΥΡΙΑΚΗ |
10.30-15.00 |
4 ον |
12/03/2011 |
ΣΑΒΒΑΤΟ |
14.00-18.00 |
5 ον |
13/03/2010 |
ΚΥΡΙΑΚΗ (ΑΓΩΝΑΣ) |
09.30-16.00 |
6 ον & 7 ον |
25-26-27/03/2011 |
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ –ΣΑΒΒΑΤΟ – ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΓΩΝΑΣ ΥΔΡΑΣ |
09.30-18.00 |
8 ον |
10/04/2011 |
ΚΥΡΙΑΚΗ |
14.00-18.00 |
9 ον & 10 ον |
15-16-17/04/2011 |
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ –ΣΑΒΒΑΤΟ – ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΡΟΥ |
09.30-18.00 |
Πιθανές αλλαγές στο πρόγραμμα των μαθημάτων θα ανακοινώνονται στον πίνακα ανακοινώσεων.
Το παραπάνω προγραμμα μπορείτε να το κατεβάσετε πατώντας εδώ
Σχολή Ιστιοπλοΐας Ναυτικού Ομίλου Παλαιού Φαλήρου
Μαρίνα Φλοίσβου Τηλ :2109849201 – 6944.313474
Ώρες γραμματείας :18.00-20.30 (καθημερινές).
Rally Cyclades 2010 Rally Ionio 2010 Aegean Regatta 2010 : Πρωτιά και διακρίσεις για τα σκάφη του ομίλου μας .
ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΣΤΙΣ 30/09/2010 ΚΑΙ ΩΡΑ 19.30 -22.00 ΣΕΙΡΑ 104
Σαρωνικός | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ημερο- μηνία | Ονομασία | Ώρα | Διαδρομή | Απόσταση | Όμιλος | |||||
Παρ 24/03 | 50ος ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΕΩΣ - ΥΔΡΑ | 16:00 | ΦΑΛΗΡΟ - ΥΔΡΑ | 36 | ΠΟΙΑΘ | |||||
Κυρ 26/03 | 10:30 | ΥΔΡΑ - ΦΑΛΗΡΟ | 36 | |||||||
Παρ 31/03 | ΠΟΡΟΣ ΕΙΣ ΜΝΗΜΗΝ ΜΑΚΗ ΓΚΡΙΤΖΑΛΗ | 16:00 | ΦΑΛΗΡΟ - ΠΟΡΟΣ | 28 | ΝΟ Τζιτζιφιών Καλλιθέας | |||||
Κυρ 02/04 | 11:00 | ΦΑΛΗΡΟ - ΠΟΡΟΣ | 28 | |||||||
Κυρ 02/04 | ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΡΑΠΕΤΗΣ | 11:00 | ΦΑΛΗΡΟ - ΤΟΥΡΛΟΣ - ΦΑΛΗΡΟ | 22 | ΝΟ Δελφιναρίου | |||||
Σαβ 08/04 | ΕΙΣ ΜΝΗΜΗΝ ΑΝΔΡΕΑ ΖΙΡΩ (2 ατόμων) | 11:00 | ΦΑΛΗΡΟ - ΠΟΡΟΣ | 28 | ΙO Πειραιώς | |||||
Κυρ 09/04 | 11:00 | ΜΟΔΙ - ΦΑΛΗΡΟ | 26 | |||||||
Σαβ 08/04 | ΗΛΙΑΣ ΚΑΡΩΝΗΣ | 11:00 | ΦΑΛΗΡΟ - ΦΛΕΒΕΣ - ΦΑΛΗΡΟ | 24 | ΝΟΝΚΕ Καλλιθέας | |||||
Κυρ 09/04 | ΚΑΣΙΔΙ | 11:00 | ΦΑΛΗΡΟ - ΚΑΣΙΔΙ - ΦΑΛΗΡΟ | 20 | ΣΕΑΝΑΤ Καλλιθέας | |||||
Κυρ 16/04 | ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΠΑΛΑΚΗΣ | 11:00 | ΠΑΡΑΚΤΙΑ ΔΙΑΔΡΟΜΗ περ.ΣΗΜΑΝΤΗΡΩΝ (ΑΛΙΜΟΣ) | 20/10 | ΝΟ Καλαμακίου, ΝΑΟ Αναβύσσου & Π.Φωκαίας | |||||
Σαβ 22/04 | ΕΙΣ ΜΝΗΜΗΝ ΣΑΒΒΑ ΓΕΩΡΓΙΟΥ (1 ατόμου) | 11:00 | ΦΑΛΗΡΟ - ΦΛΕΒΕΣ - ΦΑΛΗΡΟ | 20 | ΙO Πειραιώς | |||||
Σαβ 22/04 | ΑΙΓΙΝΑ | 11:00 | ΦΑΛΗΡΟ - ΠΛΑΤΙΑ - ΑΙΓΙΝΑ | 20 | ΝΟ Ειρήνης Φιλίας | |||||
Κυρ 23/04 | 11:00 | ΑΙΓΙΝΑ - ΠΛΑΤΙΑ - ΦΑΛΗΡΟ | 20 | |||||||
Σαβ 29/04 | ΙΣΘΜΙΑ | 10:30 | ΦΑΛΗΡΟ - ΑΓ.ΘΕΟΔΩΡΟΙ | 26 | ΝΑΟ Περάματος, ΝΟ Κιάτου | |||||
Δευ 01/05 | 10:30 | ΑΓ.ΘΕΟΔΩΡΟΙ - ΦΑΛΗΡΟ | 26 | |||||||
Σαβ 29/04 | ΚΥΘΝΟΣ | 16:00 | ΦΑΛΗΡΟ - ΚΥΘΝΟΣ | 50 | ΝΟ Ελλάδος | |||||
Δευ 01/05 | 10:00 | ΚΥΘΝΟΣ - ΦΑΛΗΡΟ | 42 | |||||||
Δευ 01/05 | 15ο ΠΡΩΤΟΜΑΓΙΑΣ | 11:30 | ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ - ΑΡΣΙΔΑΣ - ΒΟΥΛΑ | 19 | ΝΟ Κατοίκων Βουλιαγμένης | |||||
Σαβ 06/05 | Μ.ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ - Λ. ΚΥΡΙΑΚΙΔΗ | 11:00 | INSHORE | 18-20 | ΝΟ Παλαιού Φαλήρου | |||||
Σαβ 06/05 έως Κυρ 07/05 |
13ο ATHENS TROPHY I | 11:00 | ΟΡΤΣΑ - ΠΡΥΜΑ / COASTAL | 15-20 | ΠΟΙΑΘ, NOΤΚ, ΝΑΟΕΦΚ | |||||
Κυρ 07/05 | ΛΑΓΟΥΣΕΣ - ΦΛΕΒΕΣ | 11:00 | ΜΙΚΡΟΛΙΜΑΝΟ - ΛΑΓΟΥΣΕΣ - ΦΛΕΒΕΣ - ΜΙΚΡΟΛΙΜΑΝΟ | 38 | ΝΑ Σύνδεσμος | |||||
Σαβ 13/05 | ΜΑΚΗΣ ΠΑΝΤΑΖΗΣ - ΑΓΚΙΣΤΡΙ (ΜΥΛΟΙ) | 11:00 | ΦΑΛΗΡΟ - ΑΓΚΙΣΤΡΙ | 21 | ΝΟ Αμφιθέας | |||||
Κυρ 14/05 | 11:00 | ΑΓΚΙΣΤΡΙ (ΜΥΛΟΣ) - ΦΑΛΗΡΟ | 22 | |||||||
Σαβ 13/05 έως Κυρ 14/05 |
13ο ATHENS TROPHY / ΕΙΣ ΜΝΗΜΗΝ ΟΔΥΣΣΕΑ ΕΣΚΙΤΖΟΓΛΟΥ | 11:00 | ΟΡΤΣΑ - ΠΡΥΜΑ / COASTAL | 15-20 | ΠΟΙΑΘ, ΙΟ ΠΕΙΡΑΙΩΣ, NOΤΚ, ΝΑΟΕΦΚ | |||||
Σαβ 20/05 | ΠΑΤΡΟΚΛΟΣ | 11:00 | ΒΟΥΛΑ - περ.ΣΗΜΑΝΤΗΡΑ ΠΑΤΡΟΚΛΟ - ΒΟΥΛΑ | 27 | ΝΑΟ Βούλας | |||||
Κυρ 21/05 | ΠΑΡΑΚΤΙΑ | 11:00 | ΠΑΡΑΚΤΙΑ | 14 | ΝΑΟ Βούλας | |||||
Παρ 26/05 | ΚΕΑ | 16:00 | ΒΟΥΛΑ - ΠΑΤΡΟΚΛΟΣ - ΚΕΑ | 15/33 | ΝΑΟ Βούλας | |||||
Κυρ 28/05 | 10:30 | ΚΕΑ - ΠΑΤΡΟΚΛΟΣ - ΒΟΥΛΑ | 18/33 | |||||||
Κυρ 28/05 | ΠΕΡΑΜΑ | 11:00 | ΦΑΛΗΡΟ - ΛΑΓΟΥΣΕΣ - ΦΑΛΗΡΟ | 24,7 | ΝΑΟ Περάματος | |||||
Σαβ 03/06 έως Δευ 05/06 |
31η ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΚΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ | 10:00 | OFFSHORE/COASTAL/ΟΡΤΣΑ ΠΡΥΜΑ | 20-35 & 6-8 | ΝΟ Ελλάδος, ΝΟ Άνδρου | |||||
Σαβ 03/06 | ΔΙΟΝΥΣΟΥ ΜΕΛΑΝΑΙΓΙΔΟΣ | 12:00 | ΦΑΛΗΡΟ - ΠΟΡΟΣ | 27 | ΝΟ Ελλάδος | |||||
Κυρ 04/06 | 10:00 | ΠΟΡΟΣ - ΑΙΓΙΝΑ | 18 | |||||||
Δευ 05/06 | 10:30 | ΑΙΓΙΝΑ - ΦΑΛΗΡΟ | 18 | |||||||
Σαβ 10/06 | 21ο ΑΡΜΕΝΙΖΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ (2 ατόμων Α+Γ) | 11:00 | COASTAL | 21 | ΠΟΙΑΘ | |||||
Κυρ 11/06 | 12:00 | COASTAL | 15-17 | |||||||
Σαβ 10/06 | ΦΙΛΙΑΣ ΝΟΔ-ΣΕΑΝΑΔΠ | 11:00 | ΦΑΛΗΡΟ - ΜΕΘΑΝΑ | 25 | ΝΟ Δελφιναρίου, ΣΕΑΝΑΔ Περάματος | |||||
Κυρ 11/06 | 11:00 | ΜΕΘΑΝΑ - ΦΑΛΗΡΟ | 25 | |||||||
Κυρ 11/06 | ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΤΡΙΓΩΝΟ | 11:00 | ΤΡΙΓΩΝΙΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ | 9-12 | ΣΕΑΝΑΤ Καλλιθέας | |||||
Σαβ 17/06 | ΕΠΙΔΑΥΡΟΣ | ΦΑΛΗΡΟ - ΕΠΙΔΑΥΡΟΣ | 30 | ΝΑΟ Ειρήνης & Φιλίας | ||||||
Κυρ 18/06 | ΕΠΙΔΑΥΡΟΣ - ΦΑΛΗΡΟ | 30 | ||||||||
Σαβ 24/06 | ΕΙΣ ΜΝΗΜΗΝ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΣΟΥΛΗ | 11:00 | ΦΑΛΗΡΟ - ΑΙΓΙΝΑ | 25 | ΙO Πειραιώς | |||||
Κυρ 25/06 | 11:00 | ΑΙΓΙΝΑ - ΦΑΛΗΡΟ | 16/18 | |||||||
Κυρ 25/06 | ΚΑΛΑΜΑΚΕΙΑ | 11:00 | ΠΑΡΑΚΤΙΑ ΔΙΑΔΡΟΜΗ περ.ΣΗΜΑΝΤΗΡΩΝ | 20/10 | ΝΟ Καλαμακίου, ΝΑΟ Αναβύσσου & Π.Φωκαίας | |||||
Κυρ 25/06 | CYCLADES REGATTA | 11:00 | ΚΕΑ - ΠΑΡΟΣ | 52 | ΝΟ Τζιτζιφιών Καλλιθέας | |||||
Τρι 27/06 | 11:00 | ΠΑΡΟΣ - ΚΟΥΦΟΝΗΣΙ | 52 | |||||||
Πεμ 29/06 | 11:00 | ΚΟΥΦΟΝΗΣΙ - ΣΙΦΝΟΣ | 37 | |||||||
Σαβ 01/07 | 11:00 | ΣΙΦΝΟΣ - ΚΥΘΝΟΣ | 32 | |||||||
Κυρ 02/07 | ΤΑΣΟΣ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ | 11:00 | ΦΑΛΗΡΟ - ΚΑΣΙΔΙ - ΦΑΛΗΡΟ | 18 | ΝΑ Σύνδεσμος | |||||
Κυρ 09/07 | ΕΙΣ ΜΝΗΜΗΝ ΣΤΕΛΙΟΥ ΒΡΑΪΛΑ (2 ατόμων Α+Γ) | 11:00 | ΦΑΛΗΡΟ - ΦΛΕΒΕΣ - ΦΑΛΗΡΟ | 24 | ΙO Πειραιώς | |||||
Κυρ 09/07 έως Παρ 15/07 |
AEGEAN 600 | 14:00 | NON STOP RACE (AEGEAN ISLANDS) | 606 | ΠΟΙΑΘ | |||||
Σαβ 15/07 έως Τρι 18/07 |
3η REGATTA ΣΑΡΩΝΙΚΟΥ "ΙΩΣΗΦ ΘΕΟΔΩΡΟΥ" | 11:00 | ΕΡΜΙΟΝΗ - ΥΔΡΑ - ΠΟΡΟΣ | 70 | ΣΕΑΝΑΤ Καλλιθέας | |||||
Παρ 21/07 | 60o ΡΑΛΛΥ ΑΙΓΑΙΟΥ | 16:00 | ΦΑΛΗΡΟ - ΣΥΡΟΣ | 88 | ΠΟΙΑΘ | |||||
Τρι 25/07 | 10:00 | ΣΥΡΟΣ - ΙΟΣ | 68 | |||||||
Πεμ 27/07 | 11:00 | COASTAL | 25-35 | |||||||
Σαβ 29/07 | 10:00 | ΙΟΣ - ΣΟΥΝΙΟ | 82 | |||||||
Πεμ 31/08 | 55ος ΑΝΔΡΟΥ | 14:00 | ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ - ΧΩΡΑ ΑΝΔΡΟΥ | 72 | ΝΟ Ελλάδος, ΝΟ Άνδρου | |||||
Παρ 01/09 | 11:00 | περ.ΣΗΜΑΝΤΗΡΩΝ | 2*4 - 10 | |||||||
Κυρ 03/09 | 11:00 | ΧΩΡΑ ΑΝΔΡΟΥ - ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ | 74 | |||||||
Σαβ 02/09 | ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΣΑΡΙΚΑΒΑΖΗ | 11:00 | περ.ΣΗΜΑΝΤΗΡΩΝ | 18 | ΝΟ Παλαιού Φαλήρου | |||||
Κυρ 03/09 | ΛΑΓΟΥΣΕΣ "ΕΙΣ ΜΝΗΜΗΝ ΜΙΧ.ΛΥΚΟΥΡΟΠΟΥΛΟΥ" | 11:00 | ΦΑΛΗΡΟ - ΛΑΓΟΥΣΕΣ - ΦΑΛΗΡΟ | 24 | ΣΕΑΝΑΤ Καλλιθέας | |||||
Σαβ 09/09 | ΚΟΡΦΟΣ ΕΙΣ ΜΝΗΜΗΝ ΝΑΣΟΥ ΚΟΣΜΟΠΟΥΛΟΥ & ΓΙΑΝΝΗ ΚΑΤΣΩΡΧΗ (6ο ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ) | 10:30 | ΦΑΛΗΡΟ - ΠΛΑΤΕΙΑ - ΚΟΡΦΟΣ | 28 | ΝΟ Τζιτζιφιών Καλλιθέας | |||||
Κυρ 10/09 | 10:30 | ΚΟΡΦΟΣ - ΦΑΛΗΡΟ | 28 | |||||||
Σαβ 09/09 | ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΑΝΤΟΥΒΑΛΟΣ | 11:00 | ΦΑΛΗΡΟ - ΑΙΓΙΝΑ | 16 | ΝΟ Δελφιναρίου | |||||
Κυρ 10/09 | 11:00 | ΑΙΓΙΝΑ - ΦΑΛΗΡΟ | 18 | |||||||
Παρ 15/09 | ΚΕΑ | 11:00 | ΒΟΥΛΑ - ΤΖΙΑ | 33 | ΝΟ Ελλάδος | |||||
Κυρ 17/09 | 11:00 | ΤΖΙΑ - ΒΟΥΛΑ | 33 | |||||||
Σαβ 16/09 | ΑΓΚΙΣΤΡΙ (6ο ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ) | 11:00 | ΦΑΛΗΡΟ - ΑΓΚΙΣΤΡΙ | 21 | ΙΟΠ ΔΕΗ / ΝΑΟ Ειρήνης & Φιλίας Καλλιθέας | |||||
Κυρ 17/09 | 11:00 | ΑΓΚΙΣΤΡΙ - ΦΑΛΗΡΟ | 21 | |||||||
Σαβ 16/09 έως Κυρ 17/09 |
ΕΙΣ ΜΝΗΜΗΝ ΠΑΝΟΥ ΣΓΟΥΡΟΥ | 11:00 | ΟΡΤΣΑ ΠΡΥΜΑ / COASTAL / INSHORE | 20-25/18-20 | ΙO Πειραιώς | |||||
Σαβ 23/09 | ΠΟΡΟΣ | 11:00 | ΦΑΛΗΡΟ - ΠΟΡΟΣ | 26 | ΝΟ Παλαιού Φαλήρου | |||||
Κυρ 24/09 | 11:00 | ΠΟΡΟΣ - ΦΑΛΗΡΟ | 27 | |||||||
Σαβ 30/09 | ΠΛΑΤΕΙΑ | 10:30 | ΦΑΛΗΡΟ - ΠΛΑΤΕΙΑ - ΦΑΛΗΡΟ | 31 | ΝΟ Αμφιθέας | |||||
Σαβ 30/09 | ΕΙΡΗΝΗΣ - ΦΙΛΙΑΣ | 11:00 | ΦΑΛΗΡΟ - ΒΑΘΥ ΜΕΘΑΝΩΝ | 29 | ΝΟ Ειρήνης Φιλίας | |||||
Κυρ 01/10 | 11:00 | ΒΑΘΥ ΜΕΘΑΝΩΝ - ΦΑΛΗΡΟ | 29 | |||||||
Σαβ 07/10 έως Δευ 09/10 |
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ 2ΜΕΛΟΥΣ ΠΛΗΡΩΜΑΤΟΣ (DOUBLE HANDED) | περ, ΝΗΣΩΝ & ΣΗΜΑΝΤΗΡΩΝ (Σαρωνικός) | 120-160νμ περίπου 30 ώρες | ΣΕΑΝΑΤ Καλλιθέας | ||||||
Σαβ 07/10 | ΝΑΥΜΑΧΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΟΣ | 11:00 | ΨΥΤΤΑΛΕΙΑ - ΣΑΛΑΜΙΝΑ | 18 | ΝΟ Βουρκαρίου Σαλαμίνας, ΣΕΑΝΑΔ Περάματος | |||||
Κυρ 08/10 | 10:30 | ΕΛΕΓΧΟΜΕΝΟΥ ΣΤΙΒΟΥ (ΣΑΛΑΜΙΝΑ) | ||||||||
Κυρ 08/10 | 15:00 | ΦΑΝΕΡΩΜΕΝΗ - ΠΕΡΑΜΑ | 10 | |||||||
Σαβ 14/10 | ΕΙΣ ΜΝΗΜΗΝ Ν.ΚΟΥΜΙΩΤΗ | 11:00 | ΦΑΛΗΡΟ - ΑΙΓΙΝΑ | 17 | ΝΑΟ Περάματος | |||||
Κυρ 15/10 | 11:00 | ΑΙΓΙΝΑ - ΦΑΛΗΡΟ | 18 | |||||||
Σαβ 14/10 | ΜΕΘΑΝΑ (6ο ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ) | 11:00 | ΦΑΛΗΡΟ - ΜΕΘΑΝΑ | 26 | ΣΕΑΝΑΤ Καλλιθέας | |||||
Κυρ 15/10 | 11:00 | ΜΕΘΑΝΑ - ΦΑΛΗΡΟ | 26 | |||||||
Παρ 20/10 έως Κυρ 22/10 |
ΩΚΕΑΝΙΔΑ | 11:00 | ||||||||
Σαβ 21/10 | ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΙΝΤΩΝΗΣ | 11:00 | ΦΑΛΗΡΟ - ν.ΛΑΓΟΥΣΑ - ΦΑΛΗΡΟ | 24 | ΣΙΠ ΟΤΕ | |||||
Κυρ 22/10 | ΓΟΥΡΟΥΝΟΠΟΥΛΟ | 11:00 | ΠΑΡΑΚΤΙΑ | 5-10 | ΝΑΟ Βούλας | |||||
Παρ 27/10 | ΥΔΡΑ | 16:00 | ΦΑΛΗΡΟ - ΥΔΡΑ | 36 | ΝΟ Ελλάδος | |||||
Σαβ 28/10 | INSHORE (ΥΔΡΑ) | |||||||||
Κυρ 29/10 | 10:30 | ΥΔΡΑ - ΦΑΛΗΡΟ | 36 | |||||||
Σαβ 04/11 | ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΥ | 12:00 | ΦΑΛΗΡΟ - ΦΛΕΒΕΣ - ΜΟΔΙ - ΦΑΛΗΡΟ | 57 | ΝΟ Ελλάδος | |||||
Κυρ 05/11 | ΑΜΦΙΘΕΑΣ | 11:00 | ΦΑΛΗΡΟ - ΦΛΕΒΕΣ - ΦΑΛΗΡΟ | 22 | ΝΟ Αμφιθέας | |||||
Σαβ 11/11 | ΤΡΙΓΩΝΑ | 11:00 | περ.ΣΗΜΑΤΝΗΡΩΝ | 18 | ΝΟΝΚΕ Καλλιθέας | |||||
Κυρ 12/11 | ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΟΚΤΩ | 10:00 | ΦΑΛΗΡΟ - ΛΑΓΟΥΣΑ - ΣΤΑΧΤΟΡΟΗ - ΦΑΛΗΡΟ | 35 | ΝΟ Ελλάδος | |||||
Σαβ 18/11 | ΔΕΗ | 11:00 | ΦΑΛΗΡΟ - ΚΑΣΙΔΙ - ΦΑΛΗΡΟ | 18 | ΙΟΠ ΔΕΗ | |||||
Κυρ 19/11 | ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΛΑΓΟΥΣΩΝ ATHENS SAILING CIRCUIT | 11:00 | OFFSHORE / COASTAL / ΟΡΤΣΑ ΠΡΥΜΑ | 20-35/6-8 | ΝΟ Ελλάδος | |||||
Κυρ 26/11 | ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΣΑΛΑΜΙΝΟΣ ATHENS SAILING CIRCUIT | 11:00 | OFFSHORE / COASTAL / ΟΡΤΣΑ ΠΡΥΜΑ | 20-35/6-8 | ΝΟ Ελλάδος | |||||
Κυρ 03/12 | ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ | 11:00 | ΟΡΤΣA ΠΡΥΜΑ ή OFFSHORE | 8/22 | ΝΑ Σύνδεσμος | |||||
Σαβ 16/12 | ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ | ΤΡΙΓΩΝΙΚΗ | 10 | ΝΑΟ Ειρήνης & Φιλίας |
The ERYTOS team was formed in 1995 by Stavros Tsavalos and Kostas Manthos, after three years of successful sailing together.
With international competitive sailing standing, Kostas Manthos took over as Skipper and formed a 15-member competitive sailing team.
Today, the COSMOTE ERYTOS² team--having participated in most Inshore and Offshore races in the Aegean Sea and the Saronic Gulf and having achieved many triumphs in their course together-- constitutes one of the leading sailing competitive teams in Greece. They are regarded as a trustworthy and capable sailing team, bestowed with the respect of the entire sailing community. The team’s success is largely due to excellent communication, team spirit and the mutual love the team members share for the sport of sailing.
The COSMOTE ERYTOS² represents all the mythical characteristics of the individual whose name it bears: Erytos, son of the God Hermes was the fastest amongst the Argonauts that took part in the legendary quest for the Golden Fleece.
COSMOTE is a leading telecommunications company, which from the beginning of its establishment has steadfastly maintained its "course to bring people together", offering them the ability of direct and affordable communication in every corner of Greece, effortlessly and reliably.
In this same spirit, sailing brings people together, sets the course for a peaceful coexistence, adds substance to life and provides creative recreation for all people, regardless of age.
COSMOTE and sailing already having made an exemplary start, thus pursue a noteworthy course with fair winds and the Greek seas as the ideal setting.
Because, in sailing it is not only the wind that fills the sails, it is communication. It is the power of the team to become one. At COSMOTE, this is what we believe. This is what we represent.
And this is why we are now fellow travelers, giving our name to «COSMOTE ERYTOS²».
Because: "That which takes us on a journey, brings us closer".
Boat Type | JUDEL/VROLIJK 44 |
Boatyard | PRO YACHTING |
Designers | JUDEL & VROLIJK |
Year | 1999 |
Total length | 13,80 m |
Maximum width | 4m |
Draught | 3m |
Displacement | 6,800 Tons |
Mainsail | 70m² |
Genoa | 52m² |
Spinnaker | 142m² |
Category | ORCi A |
http://www.falirosailing.com/information/announcements-nopf/itemlist/tag/%CE%B8%CE%AC%CE%BB%CE%B1%CF%83%CF%83%CE%B1?start=20#sigProGalleria1a277ef8a2